Cyklojazda mestom Sereď

Ktoré ulice si zaslúžia väčšiu pozornosť? Kde sa dajú umiestniť umelecké prvky pripomínajúce históriu mesta? Kde sa ukrývajú schované poklady v podobe parkov, ktoré si zaslúžia revitalizáciu? A ako sa dá rozvíjať mesto tak, aby sme vedeli aj zaparkovať auto, aj sa bezpečne prepravovať na bicykloch?

Architekt Ondrej Kurbel sa opäť stretáva s občanmi Serede a pozýva ich do diskusie o živote v meste, o jeho verejných priestoroch a o bezpečnosti na cestách.

Cyklojazda mestom bola sprevádzaná diskusiou na mestské témy a zároveň poukázala na výhody využívania bicykla ako moderného dopravného prostriedku v rámci nášho mesta.

V rámci cyklojazdy sme absolvovali zastávky na nasledovných miestach:
📍 OD Jednota (veľká Jednota),
📍 ulice Spádová a Legionárska,
📍 kruhový objazd smer Čepeň,
📍 poliklinika,
📍 Bistro Raketa (diskusia a možnosť sadnúť si na kofolu – pozývame).

Prešli sme si spolu viacero miest, pri ktorých vidíme potenciál zlepšenia verejného priestoru, prezradili sme prvé body z nášho programu a trochu sme „roztočili kolesá“. Do cieľa sme dorazili tesne pred tým, ako sa strhol lejak a debata už prebiehala v (relatívnom) suchu pod strechou. Ďakujeme za účasť, otázky, aj vyjadrenú podporu.

#teamOndro tvoria aj Erik Štefanek, predseda OZ Mám rád cyklistiku a spoluautor koncepcie pre rozvoj cyklotrás v Seredi, Miroslava Sabová Dudášová, predsedníčka KC PRIESTOR a spoluautorka projektu o verejných priestoroch a participácie Sereď 2.0, Mária Fačkovcová, vedúca Farskej charity Sereď a Martina Hilkovičová, podpredsedníčka OZ Vodný hrad.

Categories: Teamondro